جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

مطلب دوستی عزیز

  دوست عزیزی بنام "بابک" مطلبی بیان فرمودند که خواندنش شاید برای دیگر دوستان خالی از لطف نباشد 

   

  ************************

  با سلام 

  برای من هم کمودور 64 همچنان زنده است و آرزویم بازگشت به دوران گذشته است و همچنان در رزومه خود با افتخار سابقه برنامه نویسی با زبان ماشین و بیسیک کمودرو 64 را ذکر می می کنم.
  به راستی چرا ما پس از گذشت سال ها و با وجود این تعداد فارق التحصیل در رشته های الکترونیک و کامپیوتر هنوز قادر به طراحی و ساخت کامپیوتری مثل کمودور 64 نیستم و همچنان در هر دوزمینه سخت افزار و حتی نرم افزاز از ساده ترین مثل ویرایشگر متن تا پیچیده ترین مثل سیستم عامل و پایگاه داده ، کاربر و استفاده کننده صرف هستیم.

  با تشکر از زحمات جنابعالی و امیدوارم به نوشتن و تکمیل مطالب وبلاگ ادامه دهید.

   

  پاسخ :

  دوست خوبم سلام بر شما ...
  خوشحالم که به جمع ما پیوستید ...
  در مورد مطالبی که اشاره کردید باید عرض کنم علی رغم اینکه ایرانیان از لحاظ هوش و استعداد به اثبات رسیده اند و هیچکس منکر آن نیست ، ولی کمبود اصلی زیرساختهای علمی و صنعتی در جوامعی مثل ما میباشد که امکان پیشرفت پایاپای با دیگر کشورهای پیشرفته را از ما گرفته و همچنین تحریمهایی که ما را از همه طرف احاطه کرده است ...
  و میتوانم به جرات بگویم که به نسبت 20 سال پیش بیشتر هم افت کرده ایم !!
  حداقل در چند دهه پیش اگر دسترسی به تکنولوژی روز نداشتیم مردم و بخصوص جوانان آن روزگار در ارائه کارهای خلاقانه و تعمیر وسایل شخصی و غیره انگیزه فراوانی داشتند ..
  ولی امروزه به لطف فراوانی آشغالهای چینی ، تمامی 80 میلیون نفرمان مصرف گرای صرف شده و گویی دیگر هیچ انگیزه ای برای کارهای خلاقانه باقی نمانده است ...
  البته در صنعت پرستیژیسم !! و تجملیسم !! به لطف کالاهای وارداتی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم و از این جهت از همسایه های عربمان نیز جلو افتاده ایم !!!
  صنایع وابسته به بزک و آرایش هم که غوغا میکند ...
  خلاصه اینکه ساختن و طراحی کامپیوتری مثل کمودور که پیشکش ... اگر هنری داریم بچسبیم به همان قالی و گیوه که اینها را هم داریم از دست میدهیم و بهترش را هندی ها و چینی ها میسازند !!


  این مطلب تا کنون 39 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 26 بهمن 1393
  منبع
  برچسب ها : همچنان ,کمودور ,کارهای خلاقانه ,
  مطلب دوستی عزیز

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر